Wypoczynek nad morzem

Dlaczego wypoczynek nad Polskim morzem i w agroturystyce „Nadmorski Las”?

Zanim wyjaśnimy Państwu dlaczego uważamy, że wypoczynek rodzinny nad morzem Bałtyckim w Polsce jest najlepszy, to najpierw napiszemy czym on jest. Wypoczynek to przede wszystkim stan w jakim nasilają się procesy naprawcze ciała aby wyrównać rezerwy energetyczne potrzebne do dalszego aktywnego życia. Do tego niezbędny jest odpoczynek od codzienności i dobra dieta oparta na produktach spożywanych przez naszych przodków. Do wypoczynku można zaliczyć też jego aktywną formę czyli rekreację. Powinna ona jednak wymagać odrobiny wysiłku, ale zupełnie innego od tego, który wkładamy w naszą pracę czy wykonywanie innych obowiązków (domowych, społecznych, edukacyjnych). Niestety dla wielu osób wypoczynek jest równoznaczny z wycieczką(najlepiej zagraniczną) czy też ze zwiedzaniem jak największej ilości miejsc. Nic podobnego! Zwiedzanie to zwiedzanie, a wypoczynek to wypoczynek. Jeśli podczas wyjazdu zaplanowaliśmy wypoczynek to absolutnie nie miejmy, podczas leżenia przykładowo na plaży, wyrzutów sumienia, że dzisiaj jeszcze niczego „ekscytującego” nie przeżyliśmy ani nic nowego nie zobaczyliśmy. Wypoczywajmy na zdrowie! Na wycieczki i zwiedzanie wybierzemy się gdy będziemy wypoczęci.

Wypoczynek niejako z definicji nie lubi zbytniego wysiłku i żadnych sensacji. Więc pytamy, dlaczego wiele osób sobie i swoim rodzinom funduje podczas wakacji niezwiązane z wypoczynkiem „atrakcje”, począwszy od np. odprawy bagażowej na lotnisku po egzotyczny rozstrój żołądka? Pewnie można znaleźć na to kilka odpowiedzi. Lecz my już się tym nie będziemy zajmować, lecz odpowiedzmy sobie na postawione na samym początku pytanie. Dlaczego wypoczynek nad Polskim morzem i w agroturystyce „Nadmorski Las” (jest najfajniejszy)?

Ano dlatego, że:

  • są tu mili gospodarze 🙂
  • jest tu doskonałe miejsce na dobrą dla zdrowia zmianę klimatu
  • jest tu czyste morze i piękne niezabudowane wybrzeże z piaszczystymi plażami
  • jest dużo jodu w powietrzu
  • są tu doskonałe warunki do rodzinnego wypoczynku
  • w takich miejscach wypoczywają przeważnie mili ludzie
  • w morzu bałtyckim nie ma niebezpiecznych dla życia stworzeń
  • nie trzeba dodatkowych badań, szczepień, dokumentów czy znajomości obcych przepisów
  • wszyscy porozumieją się po polsku w gospodarstwie i poza nim, ale też w razie nagłej potrzeby z mechanikiem, lekarzem czy np. policjantem
  • cena pobytu u nas całej rodziny jest dostępna dla większości z nich