Wędkowanie – wyprawy na dorsze

Wypoczynek nad morzem Bałtyckim kojarzy się ze słodkim, leniwym plażowaniem oraz wdychaniem morskiego powietrza i nikt przy zdrowych zmysłach nie zaprzeczy, że jest to znakomity sposób na „podładowanie akumulatorów” i poprawę stanu zdrowia poprzez coroczną zmianę klimatu na morski. Pamiętajmy jednak o tym, że oprócz plażowania istnieje też wędkarstwo morskie, a jest ono możliwe tylko … nad morzem.

I jak tu podczas pobytu nad morzem z tej możliwości nie skorzystać skoro i tak tu jesteśmy. Mylił by się ten kto sądzi, że jest to sport wymagający i tylko dla prawdziwych mężczyzn. Na pokładach łodzi i jachtów wożących na wędkarskie wyprawy po morzu jest coraz więcej kobiet, dziewczyn i chłopców. Są to małżeństwa, narzeczeństwa, a niekiedy i całe rodziny. Osoby te poprzez wspólny rejs i przeżywanie emocji w środowisku wspaniałego żywiołu jakim jest morze podtrzymują, rozwijają, zacieśniają i niekiedy odbudowują swoje wzajemne więzi. Do zapewnienia przyjemnych przeżyć podczas takiej wyprawy morskiej jest konieczne spełnienie kilku podstawowych warunków, są to:

  • Odpowiednio duża jednostka pływająca mająca doświadczonego szypra i załogę, odpowiednie wyposażenie w sprzęt wędkarski, zaplecze kuchenne i wypoczynkowe oraz co oczywiste w WC.
  • Wybranie odpowiedniej pogody na odbycie rejsu.
  • Zabranie odpowiedniej odzieży i obuwia.
  • Zabranie dowodu osobistego lub paszportu (gdy rejs będzie się odbywał na większą odległość od brzegu niż 12 mil morskich).
  • Zabranie prowiantu i picia (choć na łodzi będzie kawa, herbata i zapewne gorący posiłek ze złowionych rybek).
  • Zabranie odpowiedniej dozy optymizmu bo przecież płyniemy po przygodę.

Gospodarstwo agroturystyczne „Nadmorski Las” poleca rejsy wędkarskie oraz wycieczkowe po morzu, organizowane przez Bogdana Lis właściciela i szypra jachtu motorowego „Angelina”. Jest to morska jednostka zbudowana w Szwecji o długości 12 metrów, szerokości około 4 metrów i zanurzeniu 135 centymetrów. Jest przygotowana do połowu sportowego ryb na morzu, co potwierdzają odpowiednie badania bezpieczeństwa i dokumenty wydane przez Urząd Morski. Pomagamy naszym Gościom w skontaktowaniu się z szyprem.

Będąc nad morzem mają Państwo okazję sprawdzić czy nadają się na „wilki morskie”!

Dla tych co myślą, że morskie przygody są nie dla nich jest możliwość wędkowania nad morzem z brzegu, a że brzeg klifowy w naszej okolicy jest przepiękny to i milej jest spędzić czas na wędkowaniu w takiej scenerii. Wędkowanie to co ważne nie koliduje z plażowaniem rodziny. Z uwagi na piękno i bogate wyniki w wędkowaniu okoliczni wędkarze polecają plażę w Dębinie lub kanał portowy w Rowach. Można tam złowić ryby poczynając od łososia po płotkę. Wymagane jest wykupienie pozwolenia na sportowy połów ryb z morza na interesujący nas okres.

Gospodarz gospodarstwa uprawia sportowe wędkarstwo morskie ze swojej łodzi.

agroturystyka apartamenty nad morzem Bałamątek Ustka Poddąbie Rowy Dębina